w w w . a h l e b a i t p e d i a .com
دانشنامه اهل بیت
حدیث

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، نویسنده در بخشی از کتاب آورده است: کتاب مبانی حدیث شناسی در پی برآوردن مطالبی در زمینه متن پژوهی، علوم پیرامونی و مباحث بنیادی است.

نویسنده ابراز امیدواری کرده که خواننده با دستیابی به نتیجه ای منطقی، علمی و پذیرفتنی، چگونگی استفاده از آنها برای حدیث پژوهان روشن شود.

در بخش دیگری از کتاب آمده است: شناخت نظام مند حدیث و آگاهی از جایگاه آن در هندسه معرفت دینی، نیازمند آشنایی با مباحث بنیادین حدیث پژوهی است.

مباحثی مانند رابطه حدیث با قرآن و نیز سنت نبوی و سیره اهل بیت(ع)، اعتبار سنت و حدیث، نیاز به حدیث و ویژگی های حدیث شیعه و حدیث سنی که یک به یک در کتاب بررسی شده است.

کتاب مبانی حدیث در شانزده درس تدوین شده که فهرست برخی از دروس بدین شرح است: سنت، اعتبار سنت نبوی، اعتبار قول و فعل اهل بیت(ع)، نیاز به سنت، حدیث بسندگی، جایگاه روایات در فهم آیات قرآن، کاربرد روایات در فهم قرآن، گستره سنت و حدیث، ویژگی های حدیث شیعه، ویژگی های حدیث شیعه، اعتبارسنجی حدیث، عدالت صحابه.

چاپ اول کتاب مبانی حدیث شناسی نوشته حجت الاسلام و المسلمین سید محمد کاظم طباطبایی دانشیار دانشگاه قرآن و حدیث، جلد نرم در ۲۰۴ صفحه و بهای ۲۵ هزار تومان پاییز ۹۸ با حمایت مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور تدوین و به عنوان منبع آموزشی درس آشنایی با مبانی حدیث شناسی، رشته علوم قران و حدیث از سوی موسسه انتشاراتی دارالحدیث منتشر شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط